Wzorcowanie

Pirometry (termometry radiacyjne)

 

Pirometr jest urządzeniem służącym do bezdotykowego pomiaru temperatury. Umożliwia on pomiar temperatury w miejscach trudno dostępnych i gorących, gdzie pomiar temperatury standardowymi metodami nie jest możliwy.

Nasze Laboratorium umożliwia wywzorcowanie takiego urządzenia. Źródłem ciepła – wzorcem odniesienia są kalibratory promieniowania cieplnego:

  • Źródło promieniowania cieplnego obejmujące zakres od -15 °C do 120 °C,
  • Źródło promieniowania cieplnego obejmujące zakres od 35 °C do 500 °C.

Wzorcowanie wymaga przeprowadzenia 4 serii pomiarowych. W tym celu ustawiony i wypoziomowany obiekt celujemy w środek powierzchni źródła promieniowania cieplnego. Wzorcowanie wykonywane jest metodą porównawczą i polega na bezpośrednim porównywaniu wskazań wzorca oraz wskazań obiektu wzorcowanego. Wzorcowanie odbywa się w siedzibie Pracowni Wzorcowania.

 

Deklarowane wartości niepewności pomiaru dla CMC:

Niepewność pomiaru CMC 1,0°C w zakresie od -15 ÷ 100 °C

Niepewność pomiaru CMC 1,4°C w zakresie od 100 ÷ 200 °C

Niepewność pomiaru CMC 2,4°C w zakresie od 200 ÷ 350 °C

Niepewność pomiaru CMC 3,5°C w zakresie od 350 ÷ 500 °C

Napisz do nas i odkryj, jak wspólnie osiągniemy sukces!

Zapytaj o ofertę